Hakkımda


Merhaba ben Nazan, Bilgi Üniversitesi işletme mezunuyum. 

Kafeinli Gezgin’i 2012 yılında açmaya karar vermenim sebebi, gezmeyi, kültüre sanata ilgi duyan, yeni yerler, yeni bilgiler edinmek isteyen meraklılar için seyahatlerinde yol gösterici bilgiler vermeyi kendine amaç edindim. Çok sevdiğim ünlü gezgin Nancy Novogrod’ın bir sözünü hatırlatmak isterim. ' Daha çok insan seyahat edebilse dünya çok daha iyi bir yer olurdu’ bende kendisine yürekten katılıyorum. Seyahatin insan üzerinde ki pozitif etkisi tartışılmaz. 

Seyahatin insanın kalbini açma ve zihnini aydınlatma gücü, bilinmeyene duyulan endişe ve nefreti bertaraf etme özelliğine dair bitmez tükenmez bir inanç olduğunu düşünüyorum. Neden seyahat ediyoruz? Diye düşündüğümüzde; seyahat bir deneyim eylemidir ve bu deneyimler bizi günlük rutinlerimizi kırmamıza yardımcı oluyor aynı zamanda dünyayı gözlemlememize ve anlamamıza yardımcı. Özellikle yoğun bir çalışma hayatı olan biz insanlar için biraz daha ferah bir dünyaya açılıyoruz seyahatlerimizde. Günlük rutinden uzaklaşmak, mola verebileceğimiz keyifli mekanlar, kısa tatil alternatifleri özgür olmanın insanı tekrar hatırlatılması iççin unutulmaz zamanlar diye düşünüyorum.Bende kendi gezdiğim, gördüğüm yerlerin hikayeleri ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Kendi görüşüm, kendi fotoğraflarım ile gezdiğim yerleri anlatmaya çalışıyorum. 

Aynı zamanda sevgili Jollyblog ile iş birliği içerisinde bulunuyorum, bununla birlikte ''JAZZ'' dergisi için seyahat ve kültür yazılarımı paylaşıyorum .  http://blog.jollytur.com/blogger/nazan-senol/