19 Kasım, 2014

Sonbaharın Sessizliği | The Silence Of Autumn

Sonbaharın sessizliği, dinginliği ve hüznü hiç bir mevsimde yaşanmıyor . Sonbaharın serin ve berrak günlerini yaşıyoruz şu zamanlar .Bence hiç bir mevsimde göremeyeceğimiz bir his yaşattırıyor bizlere. Yaprakların sessiz sessiz ağaçlardan düşmesi , o güzelim sarı ,pembe, turuncu renklerini alması ve sonunda pes edip buruş buruş olması başka bir görsel şölen yaşatıyor. Necip Fazıl Kısakürek'in söylediği gibi ; Yaprak sıkılmıştı ağaçtan, bahaneydi sonbahar. 
Yere düşmüş yaprakların ve çıplak dalların çıpınışlarını izlerken , doğanın bize verdiği o kısasık zaman dilimi içerisinde bu güzel döngüye sahit olmadan geçirmiyelim bu güzel zamanları. Sonbahar da bütün yüklerimizi bırakalım bir yerlere .

Sonharda havalar yavaş yavaş soğumaya başlayınca, ve artık evdeysek aklım yazın bıraktığım filmlere gider. Fakat her zaman ki gibi '' New York'ta Sonbahar '' baş tacım. O izlenmeden sonbahar geçmez. Bununla beraber; Kasımda aşk başkadır, Far from heaven ve When Harry met Sally seyredebilmeğiniz en güzel filmler arasında.

  • Bütün resimler bu bloga aittir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder